JONA

Rekondice

Chcete-li udělat něco pro své zdraví, zlepšit svoji kondici nebo cítíte zdravotní potíže, i když provedená vyšetření neprokázala žádnou vysvětlující diagnózu, můžete využít nabídku našich regeneračních a rekondičních služeb. Pohybový systém hlásí špatný životní styl nebo přetěžování některých částí těla mnohem dříve, než dojde k jejich poškození zjistitelném zobrazovacími metodami (RTG, MR, UZ) nebo laboratorními rozbory krve. A přitom mnohdy stačí malá změna životního stylu nebo pohybových návyků. Pomoci může individualně zacílené cvičení nebo relaxační masáž.

 Jak probíhá návštěva u nás?

Poskytujeme rekondiční služby zaměřené na následující vybrané oblasti.

Bolí Vás záda? Pomůžeme Vám!

Bolesti zad a pohybové potíže postihují až 85% současné populace. Mnohdy se opakují a přecházejí do chronického stádia. Na vině často bývá sedavé zaměstnání, nezdravý životní styl, v němž postrádáme dostatek vhodného pohybu, či dlouhodobý stres nebo nevhodné stravovací návyky. Pokud se nepodaří diagnostikovat příčinu potíží, účinek následné léčby mívá nízký efekt a bolesti se vracejí.

Řešením je integrální přístup prostřednictvím metody Computer Kinesiology, která dokáže zobrazit nerovnováhy funkcí jednotlivých částí pohybového systému a pomůže tak nalézt příčinu potíží. Následně umožňuje navrhnout individuální sestavu cviků a také postup individuálně cílených masáží zaměřených na zjištěné nerovnováhy. Opatření zacílená na kritická místa těla vedou velmi efektivně ke zlepšení kondice a ústupu potíží.

Ošetření pomocí Computer Kinesiology může přinést významné zlepšení i při mnoha dalších potížích, zvláště chronických, u kterých nebyla provedenými lékařskými vyšetřeními zjištěna příčina. Pomáhá zvláště u únavových stavů, bolestí hlavy, počínajících psychických potížích a oslabení imunity.

Pokud máte prokázáno lékařskými vyšetřeními nějaké poškození pohybového systému, doporučujeme Vám využít služeb naší ambulance rehabilitace a fyzioterapie.

 

Rekondice po prodělaném onemocnění COVID-19.

 Někteří lidé po prodělání onemocnění COVID-19 cítí, že jejich tělo nefunguje tak jako dřív. Trpí řadou zdravotních potíží, a to i přesto, že provedená lékařská vyšetření ukazují normální nálezy. Nejčastěji se objevuje dlouhodobá únava, nevýkonnost, bolesti hlavy, bolesti zad a kloubů nebo svalů, pocit nestability a motání hlavy, špatná schopnost soustředit se, potíže s pamětí, poruchy spánku, nepříjemné psychické stavy, pískání v uších, „zamlžené“ vidění, změna čichu a chuti, zažívací potíže a široké spektrum dalších rozmanitých obtíží, které před onemocněním COVID-19 nemocný neměl. 

Nabízíme rekondiční program po onemocnění COVID-19. Vycházíme z obecně známého principu, že všechny poruchy v těle se promítají do funkcí pohybového systému a zpětně lze velkou část těchto poruch přes pohybový systém upravit. Využití tohoto principu nám umožňuje systém Computer Kinesiology.

Sportuj zdravě!

Chceš zvýšit svoji výkonnost, zlepšit koordinaci, omezit únavu a bolesti, předejít úrazům při sportovní aktivitě?

Vyzkoušej diagnostický a cvičební systém Computer Kinesiology Wellness GYM .

Prohlídka fyzioterapeutem s pomocí speciální počítačové diagnostiky odhalí nejvíce přetížené skupiny svalů, části páteře a další slabá místa Tvého těla. Speciální software navrhne individuální sestavu cviků přizpůsobenou aktuálnímu stavu těla. Cvičením vlastní sestavy cviků ulevíš nejvíce přetíženým částem těla, aktivuješ oslabené svaly a bezpečně vyladíš svoji kondici na vyšší výkonnost.

Computer Kinesiology Wellness GYM je expertní informační počítačový diagnostický a cvičební systém, který je vhodný pro sportovce vrcholové a rekreační i pro osoby, které se sportem či posilováním teprve začínají. Nenahraditelný je u asymetrických sportů (squash, tenis…) a pro ostatní pohybové aktivity, kdy při intenzivním tréninku roste riziko přetrénování a případně úrazu.

Každý sportovec dosáhne pravidelným tréninkem určité míry svalové asymetrie, která mu umožňuje podat požadovaný výkon. Pokud však tato asymetrie přesáhne určitou mez, výkonnost klesá a roste riziko úrazu. I u symetrických sportů nebo při zdánlivě vyváženém posilování může dojít ke zvětšení svalových nerovnováh, které souvisí s vrozeně slabými místy těla.

Cvičení dle CK Wellness GYM je možné doplnit masáží dle individuálně navržené sestavy masážních úkonů programem Computer Kinesiology Wellness.

Pomůžeme Ti nalézt optimální kondici těla, při které podáš nejlepší výkon.

Na vyžádání je možné výsledky diagnostiky přeposlat do Specializovaného odborného centra Computer Kinesiology, kde je za použití programu odborné úrovně systému Computer Kinesiology může posoudit rehabilitační lékař a zaslat další doporučení.